Едельвейс - гірський символ активного відпочинку
+ 38 067 783-73-58
+ 38 050 357-88-72
+ 38 096 255-55-62
shel@rostra.com.ua
 • Дитячий відпочинок в карпатах
 • Дитячі тури в карпатах
 • Пішохідні тури, туризм
 • Дитячі тури в карпатах
 • Дитячий відпочинок
 • Дитячі тури в карпатах, відпочинок
 • Білий слон обсерваторія
 • Гірське озеро
 • Крокуси у Карпатах
 • Озеро в горах
 • Декоративна карпатська сокира
 • Табір під Шпицями
 • Захід сонця в Карпатах
 • Захід сонця на гірькому хребті
 • Вулкан взимку
 • Жовті квіти в горях

Як Табурет Карпатське Різдво святкував

Про спільну акцію київського театру з табуретом та фірми РОСТРА

Вони ніколи один одного не бачили. У них немає спільної мови і спільного уявлення про Різдво. Але вони з’їхались до маленького карпатського селища з єдиною метою – побачити його – безсмертного, тобто єдино вцілілого.

Один його брат пройшов усю Європу і згорів на березі Атлантичного океану, інший – загинув у Гімалаях, третій – залишився на північному полюсі. Четвертий нікуди не їздив і поки чекає на своїх друзів у Києві, мирно доповнюючи інтер’єр звичайної кухні. Напевно, саме зараз на ньому сидить Леонід Кантор і вигадує черговий маршрут.

Більшість, мабуть, вже здогадалася, що мова йде про табурет і про чергову акцію так званого київського Театру з табуретом.

Для тих, хто про це чує вперше, розкажу історію: молоді люди, студенти та викладачі Київського національного університету театру, кіно i телебачення ім. І. Карпенка-Карого на чолі з Леонідом Кантером у серпні 2005 року здійснили перший проект “Із Табуретом до Океану”. Тоді за 36 днів команда пройшла три європейські країни: Польщу, Німеччину і Францію. Впродовж всієї подорожі вони грали вистави та співали пісні на вулицях.

Подорож 2005 року завершилася у французькому місті Ля-Рошель на узбережжі Атлантики. Там було піднято український прапор і спалено перший Табурет, який митці весь час несли із собою. Підсумком експедиції став фільм “Із Табуретом до Океану” (© Lizard Films студія, реж. Ярослав Попов). Відтоді митці вирішили рознести табуретний гарнітур до чотирьох світових океанів на честь єднання України зі світом.

Наступний табурет разом зі своїми носіями помандрував у Гімалаї до узбережжя Індійського океану, пройшовши при цьому Монголію, Тибет, Непал, Індію та Шрі-Ланку. Упокоївся він у маленькому селищі Кірінда. Про азійські пригоди розповідає кінотрилогія “Із табуретом через Гімалаї”.

Цього року мандрівники замахнулися на Північно-Льодовитий океан. Київські пілігрими пройшли Білорусь, Литву, Латвію, Естонію, Росію, Фінляндію, Норвегію та архіпелаг Шпіцберген і залишили третій табурет у місті Лонгіербюен.

Під час подорожей актори не тільки влаштовували вуличні вистави, знімали фільми та розглядали місцевості, а й активно знайомилися. В результаті була знайдена ціла купа однодумців. Виявилось, табуретомани живуть не тільки у Києві, а й у Білорусі, Литві, Латвії, Естонії, Росії, Фінляндії, Норвегії та навіть на острові Шпіцберген. Саме мешканці цих країн прийняли запрошення київських табуретопоклонників приїхати в гості на міжнародну асамблею “Із табуретом”.

Як розказав Леонід Кантер, зліт табуретних друзів – людей, з якими члени Театру з табуретом познайомилися під час своєї останньої подорожі – почався у Києві 28 грудня з презентації нових українських фільмів про табуретні пригоди. Перегляд традиційно відбувся у кінотеатрі “Жовтень”. Продовжувалось святкування у селі Матіївка (неподалік гетьманської столиці міста Батурин) і завершилось гуцульським Різдвом у Карпатах.

Допомогти організувати гуцульський новий рік погодився один із батьків київського активного туризму Анатолій Стрельбіцький – директор ТОВ РОСТРА.

Вже кілька років новорічні свята для Анатолія Вікторовича – це карпатські канікули. Тому він просто не зміг встояти перед ідеєю влаштувати Різдво для табурета і запросив Театр з друзями на свою туристичну базу у с. Бистрець, Верховинського району.
Отже, першого січня весела команда табуретоманів з Київського вокзалу попрямувала у засніжені Карпати. Офіційний план перебування делегацій був переповнений. Тут і традиційні для Театру з табуретом вуличні вистави для місцевих мешканців та міжнародний гостей, і сходження на вершини, і відвідування унікальних підпільних музеїв, і живе спілкування біля вогнища, і… багато того, що дано зрозуміти лише людям з мандрівними серцями.

Традиційний Різдвяний вечір покликаний підкорити гостей Театру колоритом гуцульського святкування. Все відбувалося із дотриманням давніх українських традицій, з вечірньою колядою та з поїданням обрядових блюд місцевої кухні. Щоправда, мандрівники – люди невибагливі і головне – творчі. Так що ні Бистрицю, ні Карпатам, а тим більше Табурету сумно не було.

“І нехай Київ не дорівняється романтичному Парижу, а Чернігівщина – не сувора Монголія, а Карпати – не льодові вершини острова Шпіцберген, нам теж є чим пишатися”, – розповість у черговому кіно четвертий табурет.

Поки що непідкореним залишається Тихий океан. І цілком можливо, що зовсім скоро четвертий стілець упокоїться на його узбережжі. Проте наразі він спогадами про чарівнікуванні Карпатського Різдва і тихо мріє про свої неймовірні майбутні пригоди на звичайній київській кухні.

Мар’яна Возняк