Пам’ятка тим, хто збирається на Говерлу

Пам’ятка тим, хто збирається на Говерлу

Перевести на: Рос

Шановні друзі!

Ми вітаємо Ваше бажання здійснити сходження на найвищу вершину Українських Карпат і всієї України – гору Говерлу, висота якої складає 2061 м. над рівнем моря. Одночасно хочемо зауважити, що Говерла хоч і не є технічно складною вершиною, але її підкорення під силу далеко не кожному.

Перш за все впевніться, що у Вас немає проблем з серцевими хворобами, артеріальним тиском, варикозом та іншими важкими недугами.

Якщо ж ви молоді і практично здорові – основну роль відіграє ваше бажання піднятися до вершини. Туризм – груповий вид відпочинку і на маршруті ви не повинні випереджати групу та відставати від неї, а тому необхідно мати мінімальну фізичну підготовку і бути готовим витримати той темп ходьби, який задасть Вам гід. Якщо ж цей темп зашвидкий для Вас – не соромтеся попросити про його сповільнення.

Не беріть в гори з собою багато непотрібних речей. Ваша форма одягу повинна бути максимально наближена до спортивної. Врахуйте, що на висоті 2000 метрів температура повітря зазвичай на 10 – 12 ° нижча ніж в долині. В більшості випадків в горах влітку йдуть дощі, тому обов’язковим елементом у Вашому спорядженні повинна бути накидка від дощу (її може замінити куртка з водонепроникної тканини). Тут переважно дують холодні вітри, тому необхідно мати з собою вітрозахисну куртку й теплий светр.

Обов’язковим є також головний убір, який в прохолодну погоду зігріє вашу голову, а в спеку захистить від прямих променів сонця. До речі, радикальні зміни в погоді на Чорногірському хребті можуть відбутися протягом декількох годин. Врахуйте також, що в літні місяці з травня по вересень температура на вершині Говерли може опускатися до 0° навіть вдень, і тоді можливий дощ з мокрим снігом.

Із взуття бажано мати гірські треки (черевики з протектором типу „вібрам”), або добрі кросівки, але не з гладкою підошвою. Недопустимим є похід в гори в шльопанцях, кімнатних тапочках чи босоніжках. Ще Вам знадобиться на сходженні компактний наплічник об’ємом 10-20 літрів. В нього можна покласти запасний одяг, невеличкий медпакет, фотоапарат, відеокамеру чи бінокль. Не зайвими будуть в наплічнику декілька канапок та термос з чаєм чи кавою. З поліетиленовими кульками та сумками в гори не ходять. В руках під час ходьби можуть бути тільки лижні палиці.

Щоб сходження не здавалося Вам надто важким – рекомендуємо перед поїздкою зайнятися фізкультурою: побігати, походити в спортзал, щодня робити ранкову гімнастику. Підкорення
Говерли – це одноденний похід розрахований на 6 – 8 годин активної ходьби. Якщо початковим пунктом сходження буде спортбаза „Заросляк” – відстань в обидві сторони складатиме 7 – 8 км.

Більше тридцяти разів на вершині Говерли побував наш Президент – Віктор Ющенко.
То чому б не спробувати і Вам.

Більш детальну консультацію ви можете отримати по тел. (03432) 21941 та 21971 або (+38096) 3724400.

З радістю відповім на Ваші запитання через Інтернет. E-mail: skala2002@ukr.net

З повагою до Вас,
Василь Олексійович Кобилюк –
командир гірського пошуково-рятувального підрозділу

Заказать тур
Рекомендуемые тури