Правила катання на гірських лижах і сноубордах

Правила катання на гірських лижах і сноубордах

Перевести на: Рос

 1. Перш ніж почати катання на гірських лижах навчіться правильно падати і вставати.
 2. Пам’ятайте, що швидкість спуску і маневри на трасі повинні відповідати Вашій фізичній і технічній підготовці.
 3. Лижник повинен контролювати себе і засіб свого пересування (лижі чи сноуборд) відповідно до крутизни схилу, погодних умов і наявності перешкод, щоб не створювати небезпеку для інших.
 4. Лижник, який рухається вниз по схилу, повинен вибирати напрям руху так, щоб лижники, які знаходяться перед ним, були впевнені в своїй безпеці.
 5. Пам’ятайте, що під час зіткнення завжди винний той, хто знаходиться вище по схилу і контролює ситуацію.
 6. Об’їжджати стоячого нижче лижника або того, який повільно рухається, слід на відстані не меншій ніж 5 метрів, попереджуючи голосом про себе. Лижника, який рухається праворуч, слід об’їжджати з лівого боку і навпаки.
 7. Забороняється підрізати лижників і сноубордистів, бо це може призвести до їхнього травмування.
 8. Якщо Вас об’їжджають коли ви не рухаєтесь – залишайтесь на місці, якщо ж ви рухаєтесь – не міняйте напряму руху.
 9. Перш ніж перетинати схил – впевніться, що зверху ніхто не спускається. При перетині схилу контролюйте верхню від себе його частину. Спортивні траси під час змагань перетинати забороняється.
 10. Не зупиняйтесь на вузьких ділянках трас, тих відрізках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами, бо лижник, який спускається, Вас не бачить.
 11. Після падіння слід швидко встати і звільнити трасу, перебравшись на край схилу. Не забудьте зарівняти ями, якщо вони утворились після вашого падіння.
 12. Підніматись по трасі без використання гірськолижного витягу необхідно праворуч по краю схилу, не заважаючи лижникам, які спускаються.
 13. Не допускається на гірськолижних схилах катання на санчатах та підручних засобах. Це може бути дозволено тільки в спеціально призначених для цього місцях.
 14. В місцях масового катання необхідно чітко виконувати вимоги знаків обмежень, вказівки працівників рятувальних служб та канатних доріг.
 15. Батьки несуть повну відповідальність за безпеку катання своїх дітей.
 16. Під час спуску не можна перетинати траси буксировочних витягів.
 17. Категорично забороняється перебування на гірськолижній трасі в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння.
 18. При нещасному випадку потрібно швидко надати допомогу потерпілому. Якщо Ваших сил і знань недостатньо – зверніться за допомогою до працівників рятувальної служби, канатної дороги чи досвідчених гірськолижників.
 19. Кожний лижник, що став свідком або учасником пригоди на схилі, повинен при першій вимозі засвідчити свою особу.
 20. До осіб, які порушили дані правила, створивши таким чином незручності, небезпеку для катання або травмування інших осіб,  буде застосовано такі види впливу як попередження, позбавлення права перебування на схилі чи конфіскація гірських лиж.

Розробив Василь Кобилюк
командир гірського пошуково-рятувального підрозділу
смт. Верховина

Заказать тур
Рекомендуемые тури